Jaj! Průšvih!

20. prosince 2007 v 12:53 | Louella de Prague |  Skladiště
Tak, a tady je ta povídka, kterou jsem napsala už... hodně dávno. Taky taková kuriozita.

Úterý, 28. listopadu 2006
"Lucie? Mohla byste, prosím, se mnou?"
Komu aspoň jednou nezatrnulo, když slyšel tuhle větu pronést profesora směrem k jeho osobě? Já nebyla výjimkou.
Pokoušela jsem se zrovna doplnit si poznámky z jednoho předmětu, nic netušíce, netankovala mě přítomnost třídní profesorky stojící před katedrou. To pro mě není nic novýho. Aspoň vzhledem k tomu, že sedím v lavici hned před katedrou. Jsem tudíž zvyklá, že mě profesoři otravují s kdejakou maličkostí, s vyškrtáváním třídnice a počítáním zameškaných hodin studentů. V druhém ročníku na střední to už beru jako celkem normální rutinu.
Jenže do téhle rutiny většinou patří sezení na místě a tichý vykonávání přání profesorů (který bejvaj občas pořádně otravný, zcela upřímně). Hele, koho by bavilo hodinu počítat, kdo chyběl za rok kolik hodin? Mě teda ne. Ale protože je naše třída plná a já slízla místo v první lavici, jsem to většinou já, kdo tuhle špinavou práci odnáší. Už jsem si zvykla.
Nejsem ale zvyklá na to, aby po mně profesoři chtěli, abych šla za nima - do kabinetu? Do kuchyňky (to je taková naše "sborovna", který tak ale stejně nikdo neříká, protože je to defakto jednoduše prostě kuchyně s velkým stolem a několika židlema)? Nebo snad rovnou do ředitelny?
Co jsem probůh provedla, že po mně třídní chce, abych s ní šla... bůhvíkam??
"Fíhá! Průšvih!"
"Průséééér!"
"A máš to spočítaný!"
"Teď si to slízneš..."
...doprovází mě hlasy (převážně) spolužaček ze třídy, protože z třídní samozřejmě nevypadl důvod, proč chce, abych s ní šla do kuchyňky. To už jsem měla jasno, že do kuchyňky, protože její kabinet jsme dávno minuly. Nebo snad do ředitelny? Ta je přece ještě za kuchyňkou!
"A vytáhněte ty klíče ze dveří!" volá na mě třídní, zatímco zmizí někde za rohem.
V jejích klíčích už se docela vyznám. Často bejvám ve škole mezi vůbec prvníma - hele, znáte přece ty narvaný autobusy, ne? Takový ty, co se do nich můžete vejít jenom za předpokladu, že se pevně chytnete maníka, co stojí vedle vás, abyste nevypadli z nedovřenejch dveří?? Tak přesně těm se snažím vyhnout, proto jezdím do školy tak brzo. A když se náhodou před školou potkám s třídní, většinou mi vrazí svoje klíče, abych odemkla dveře z kuchyňky na chodbu a nechala je tam. Pak se můžu jít uplacírovat ve třídě klidně ještě na půl hodiny, než vůbec začne vyučování - ale jak znám některé své spolužáky (známé firmy), těm začíná vyučování až o půl deváté...
Takže jsem vytáhla klíče ze dveří a šla jsem za třídní. Vůbec jsem nevěděla, o co jde. A byla jsem ještě zmatenější, když mi zamávala před nosem tabulkou čokolády
Studentská pečeť.
Co to je? K čemu? A hlavně - proč mi to dává??
Ale vysvětlení bylo jednoduchý:

Vůbec jsem neměla žádnej malér. Ta čokoláda byla jenom odškodnění za to, že si ode mě třídní v polovině loňského školního roku půjčila jednu učebnici a vrátila mi ji až dneska. Došlo mi to až v okamžiku, kdy mi třídní připomněla, že "to je za tu učebnici".
Takže hele - až vás budou třídní profesoři (učitelé) peskovat za to, že včas nepřinesete peníze na školní výlet, nebo zapomenete doma učebnici či sešit nebo cokoli jinýho, v zásadě by se moh každej opřít o můj příklad. Ani profesoři nejsou nejvzornější, jak vidíte. Protože pokud si dobře vzpomínám na slova mojí třídní profesorky uprostřed prváku, tak "já si to půjčím jenom tak na týden, abych si něco okopírovala, a pak vám to vrátím, slibuju". No nevím, ale jak je vidět, pro každého je týden různě dlouhý, zvlášť když vezmu v potaz, že přibližně za dva měsíce budeme v polovině dalšího školního roku, tentokrát druháku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 20. prosince 2007 v 18:46 | Reagovat

:D:D:D jo to je dobrý:D to musela bejt docela prča, když si vešla do třídy s čokoládou:D:D

2 Louella de Prague Louella de Prague | Web | 20. prosince 2007 v 18:53 | Reagovat

To jo! Jedna holka se na mě vrhla a nechtěla mi dát pokoj: "Prej: Jak to děláš? Dyť ty jseš tu skoro jak na návštěvě než na vyučování a eště za to dostaneš od třídní čokoládu!" (Nebo tak něco, už si to přesně nepamatuju.) :D

3 Kate Kate | E-mail | Web | 20. prosince 2007 v 23:51 | Reagovat

Teda všechny kapitoli povídek sou supr už se nemůžu sočkat dalších.

No a k tomuhle.Bomba.To by se mi taky líbilo pučit učitelce učebnici a pak dostat čokoládu za to že ji vrátila pozdě.I když je pravda že když sem učitelce dala památník a ona my ho vrátila až za 3 měsíce omluvila se mi a řekla že mně na dva týdny zbavuje psaní všech úkolů.Jóóóóóóó to byl veget.

No nic já končím (už se moc rozkecávám) Prostě to bylo skvěli a ahojky.

Jo a šťastné a veselé Vánoce a hodně štěstíčka a zdravíčka do Novího roku 2008 přeje Kate.

4 Peggy Peggy | Web | 21. prosince 2007 v 23:40 | Reagovat

Jto prosimtě děláš, že dokážeš psát tak poutavě, zábavně a vtipně...? To asi fakt nikdy nepochopim... Ale tohle bylo fakt skvělý =)))

5 Lou Lou | Web | 22. prosince 2007 v 10:10 | Reagovat

Jó, tak to fakt nevim! Asi to mám v sobě. To víš, někdo má a někdo nemá. :D ;)

6 Beltrix Beltrix | Web | 30. ledna 2011 v 13:55 | Reagovat

Tak to je perfektní :-D Je vidět, že všechny střední jsou aspoň v něčem stejné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama